Ekolojik Pazar’da organik kahvaltı


Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından her Pazar Cam Piramit alanında kurulan Organik Pazar sadece alışveriş için değil, kahvaltı yapmak isteyenlerin de akınına uğruyor. Organik gözleme ve çayla kahvaltı yapanlar öğrencilere de burs sağlıyor. 

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından 16 Mart’ta açılan Organik Pazar’a vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor. Her Pazar Cam Piramit alanında kurulan Ekolojik Pazar’a gelen vatandaşlar bir yandan alışveriş yapıyor, bir yandan da kahvaltı yapmak için Pazar alanına akın ediyor. Pazar kahvaltısını organik ürünlerden yapılan gözleme ve çayla yapmak isteyen vatandaşlar uzun kuyruklar oluşturuyor.

Kahvaltı keyfi
Antalyalılar, Büyükşehir Belediyesi’nin kente kazandırdığı Organik Pazar sayesinde çocukluk günlerine döndüklerini ve aromatik doğal ürünleri yeme fırsatı bulduklarını söyledi. Alışveriş yaparken bir yandan da organik ürünlerden yapılan gözleme ve çayla kahvaltı yapmanın keyfini çıkaran vatandaşlar, güzel bir hafta sonu tatili geçirirken, Büyükşehir Belediyesi’ne bu hizmetinden dolayı teşekkür etti.

Organik gözleme
Ekolojik Pazar alanında kurulan tezgahta satılan gözlemelerden elde edilen gelir ise Türk Anneler Derneği Antalya Şubesi’ne kalıyor. Dernek Başkanı İnci Savran, tamamen organik ürünlerden yapılan gözlemelerden elde edilen gelirle üniversite öğrencilerine burs verdiklerini belirterek, “Peynirli, ıspanaklı ve patatesli gözleme yapıyoruz. Gözlemede kullandığımız un, yağ, patates, soğan, ıspanak, baharat, tuz organiktir. Burada demlediğimiz çay da organik. Bugün organik peynirimiz gelmediği için peynirli gözleme yapamadık. Bu hizmet vatandaşlardan tarafından takdirle karşılandı. Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ve eşi Ebru Türel’e bu hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.