ÇOYDER - Çocuklara Yardım Derneği

 

Değerli Dost ve Hemşehrilerimiz;

Çocuklara Yardım Derneği, (ÇoYder) yaklaşık 12 yıl önce yani 1994 lerde, Dernek Başkanımız Sayın Sefer ÖZDEMİR’in katkıları ile, yöremizdeki öğrencilerimize kitap, kırtasiye, kılık kıyafet yardımları ile Orta İlçemiz ve köylerinde önce ÇOCUKLARA YARDIM FONU  olarak faaliyetlerine başlamış olup, Kurucu Başkanımız Sayın Bünyamin AKTAŞ'ın fedakar, sürekli ve kararlı çabaları sonunda, 1999 yılında dernek haline gelmiş ve faaliyetlerini kesintisiz olarak sürdürmektedir.

Derneğimizin temel amacı, ilçemiz ve köylerinde doğup büyüyen, şehir merkezlerindeki eğitim-öğretim hizmetlerinden yoksun ve başarılı öğrencilerimize kendi ilçemizde ücretsiz eğitim desteği vererek kapasitelerinin gerektirdiği okullarda okumalarını sağlamaktır. Yine bu gençlerimizin, yöremizin ve ülkemizin kalkınmasına katkı sağlayacak yararlı bireyler haline gelmelerine katkıda bulunmaktır. Bu nedenle, detaylarını kısmen aşağıda bulacağınız belli başlı faaliyetlerimiz şunlardır:

  1. Ücretsiz ÖSS ve OKS hazırlık kursları düzenlemek.
  2. Yüksek öğrenim gören, başarılı ve muhtaç öğrencilerimize karşılıksız burslar sağlamak.
  3. Okulu olan köy ve kasabalarımıza okuma odaları açmak.
  4. Gezici kütüphanemiz ile, köy ve kasaba okullarındaki öğrencilerimize, kitap, bilgisayar ve kaynak eser desteği sağlamak.
  5. Okullarımızın yetersiz olan ders araç-gereç ihtiyaçlarının giderilmesinde yardımcı olmak.
  6. Doğal afetlerde (çocuklara öncelikli olmak üzere) yardım organizasyonları düzenlemek.
  7. Derneğimizin ve öğrencilerimizin etkinliklerini kamuya duyurmak amacıyla dergi yayınlamak.
  8. İlçemizde eğitim öğretimi güçlendirmek, özendirmek amacıyla her yıl “Çocuk ve Halk Şenlikleri “ düzenlemek.
  9. Öğrencileri, çalışkan ve üretken olmaya teşvik etmek amacıyla ödüllü yarışmalar düzenlemek.
  10. Hayırsever vatandaşlarımız ile ihtiyaç sahipleri arasında güvenli bir köprü görevi yapmak. Ve dahası…

Bu kutlu ve onurlu çabamızda derneğimize sürekli ve düzenli katkılarından dolayı dernek başkanımız Sayın Sefer Özdemir’e, çalışmalarımızda desteklerini hiç esirgemeyen Sayın Valimize, şenliklerimizde bizlere ciddi anlamda katkılar sağlayan Güreş Ağalarımız; işadamları Sayın Emin DEMİRKAPI ‘ya, Sayın Ramazan BALLI’ya ve son üç dönemdir güreş ağalığımızı üstlenen Sayın Kadir KARAGÖZ’,e Kaymakamlığımıza, Milli Eğitim Müdürlüğümüze, Halk Eğitim Müdürlüğümüze, derneğimize maddi manevi katkı sağlayan işadamlarımıza, tüm dost ve hemşehrilerimize, derneğimiz ve öğrencilerimiz adına en içten teşekkürlerimizi sunarız.

Saygılarımızla...
ÇoYder
Çocuklara Yardım Derneği

http://www.coyder.org.tr/default.asp