Türkiye Permakültür Buluşması, 24-28 Haziran 2011, Kazdağı

Türkiye Permakültür Buluşması, 24-28 Haziran 2011, Kazdağı

Türkiye’de ilk kez bilgi ve tecrübe paylaşımı için bir permakültür buluşması düzenlenecek.

Buluşmanın amacı, Türkiye’de permakültürü öğrenen ve uygulayan bireyleri biraraya getirerek, permakültürle ilgili bilgi ve tecrübe paylaşımı yapabilecekleri bir öğrenme ve dayanışma alanı yaratmak ve Türkiye’deki permakültür topluluğunu ve ağını güçlendirmektir.

Buluşmada, permakültürün yeryüzünü korumak, insanların ihtiyaçlarını karşılamak ve adil paylaşım ilkelerinden yola çıkarak gıda üretimi, enerji, atık yönetimi, su kullanımı, doğal inşaat, topluluk oluşturma, alternatif ekonomiler gibi pek çok farklı konuda bilgi ve tecrübe paylaşımını, uygulamalarla yaparak öğrenmeyi ve birlikte yeni projeler ve ortak akıl geliştirmeyi hedefliyoruz.

Buluşmada sohbetler, uygulamalı atölye çalışmaları, film gösterimleri, sunumlar, tohum takası, müzik, dans, performanslar ve sanatsal etkinlikler olacak.

İlk Türkiye Permakültür Buluşması cennet Kazdağı’nda, Bayramiç’e yaklaşık 20 km mesafedeki Muratlar Köyü’nün Yeniköy mevkiindeki Bayramiç-Yeniköy girişiminin arazisinde gerçekleşecek Bayramiç-Yeniköy girişimi ile ilgili bilgi için: http://www.bayramicyenikoy.com/

Türkiye Permakültür Buluşması Davetiye

Türkiye Permakültür Buluşması Kayıt Formu

Buluşmayla ilgili detaylı bilgi ve kayıt için:

Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir