Yeşil Bina Tasarımı ve LEED Sertifikasyonu


İstanbul Proje Yönetim Derneği

  1. LEED nedir? LEED Sertifikalandırma Süreci, LEED Sertifikasının Yararları
  2. Yeşil Binanın rengi mi yeşil?
  3. "Enerji Mimarlığı" ne demek?
  4. Ekolojik olmak ne demek?
  5. Bizi bekleyen nasıl bir gelecek?
  6. Peki ne yapmak gerek?

Konuşmacılar:

Çelik ERENGEZGİN, Çaba Tasarım, Yüksek Mimar

1946'da doğdu.. Doğduğuna hiç pişman olmadı.. Güzel Sanatlar Akademisi’nden (şimdiki Mimar Sinan Üniversitesi) mezun oldu. Çelik Erengezgin, Ulusal Ahşap Birliği’nin kurucularındandır. Gönlünde yatan; "Ulusal Enerji ve Ekoloji Birliği"dir.. “Mimarlık”, “Eğitim” ve “Mesleki Açıdan Ülke Sorunları” hakkındaki makaleleri 300’ü aşkın mesleki dergi ve gazetede yayınlandı. “Enerji, Ekoloji ve Ahşap” içerikli 200'ü geçen sempozyum, panel ve konferansa; meslek odaları, bakanlıklar, eğitim kurumları, televizyon-radyo programları ve üniversitelerde konuşmacı olarak katıldı. Çalışmalarını, kendi enerjisini üretebilen ve akıllıca tüketen yapıları konu alan “Enerji Mimarlığı” üzerinde sürdürüyor. Erengezgin aynı zamanda, bu içerikte ülkemizde ilk kez hayata geçen ve Avrupa Birliği tarafından da desteklenen; ısıtma soğutma, aydınlatma ve havalandırma amaçlı tüm enerjisini üretebilen ve çevreye atık vermeyen Diyarbakır Güneş Evi'nin proje müellifidir.

Murat Tolga ÖZDEMİR, Siemens A.Ş., İnşaat Yüksek Mühendisi, Proje Yöneticisi

1998 Adana-Ceyhan depremi ve 1999 Marmara depremleri sonrası proje mühendisi olarak çalışarak kamu ve özel sektöre ait çok sayıda mevcut binanın yapısal değerlendirme ve yapısal güçlendirme çalışmalarında yer alan M.Tolga ÖZDEMİR, şimdiye kadar Türkiye’nin onde gelen sanayi kuruluşları için inşa edilen yaklaşık 200.000 m2 kapalı alanlı çeşitli sayıda üretim tesislerinin inşaat projelerinde önce saha mühendisi sonra proje yöneticisi olarak görev almıştır. Tecrübe edindiği söz konusu inşaat projelerinde; tasarım yönetimi, inşaat yönetimi, proje yonetimi, prefabrik metal bina inşaatı (pre-engineered metal buildings), iş geliştirme ve pazar araştırması, fizibilite etüdü, master plan, değer mühendisliği, inşaat hukuku, Leed-yeşil bina sertifikasyonu konularında çalışmıştır.       

Tarih   : 18 Ekim 2008, Cumartesi
Saat    : 10:30-13:00
Yer      : Yıldız Teknik Üniversitesi Sosyal Hizmetler Derneği, Yıldız Hisar Tesisleri
Rumelihisarı Mahallesi Salihbey Sokak, No:6, Rumelihisarüstü – İstanbul
0-212-287 70 45 / 0-212-257 17 00

http://www.yildizhisar.com/yhws/subpageil.aspx

Ücret    :  40,00 YTL (IPYD Üyeleri) ;  60,00 YTL (Genel Katılım) ; 25,00 YTL (Öğrenci)

Ödeme  : Garanti Bankası Kızıltoprak Şubesi, Hesap No: 6200675
               (
www.ipyd.org adresinden sanal pos üzerinden ödeme yapılabilir)
 
Son Başvuru Tarihi: 17 Ekim 2008  Cuma  günü, saat  16:00’ya kadardır.
    
Bilgi ve Kayıt İçin :  0216 455 43 86 Melisa UNAT (IPYD HALKLA ILISKILER) 0532 731 40 76 Yeşim ÇAMAKLI 0533 427 25 43 Yıldır RAİFOĞLU
WEB sitemizden SANAL POS veya Banka Hesabımıza Havale ile ödeme yapmak isteyecek katılımcılarımızın ödeme dekontunu; Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir , Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir  ya da   Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir email adreslerine göndermeleri isteğimizi ve Etkinlikte nakit olarak odeme yapmayi tercih edecek Üye ve İsteklilerimizin Dernek Merkezimizi telefon ile bilgilendirmeleri isteğimizi hatırlatır, etkinlikte bir arada olabilmek dileği ile hayırlı günler dileriz.
Saygılarımızla,

İSTANBUL PROJE YÖNETİM DERNEĞİ


NOT: 17 Ekim 2008 Cuma günü saat 16:00'dan sonra yapılacak katılim iptali bildirimlerinde ücret iadesi
yapılamayacaktır.