12. ŞEYH HASAN ONAR ETKİNLİKLERİ YAPILDI

 

Arapgir’in tarihi özellikleriyle ünlü olan Onar köyü 12. Şeyh Hasan Onar Etkinlikleri yapıldı.

Şeyh Hasan Onar Etkinlikleri Onar Köyü muhtarlığı ile İstanbul’da faaliyet gösteren Onar Köyü Kalkındırma Derneği tarafından düzenlenen etkinliklere CHP Malatya Milletvekili Mevlüt Aslanoğlu, Arapgir Kaymakamı Engin Aksakal, Arapgir Belediye Başkanı Halit Konutçu, CEM Vakfı Başkanı Eşref Doğan, gurbette bulunan Onarlılar ile çok sayıda vatandaş katıldı.

“BİRLİK VE BERABERLİĞİ SAĞLIYOR”

12. Şeyh Hasan Onar Etkinlikleri’nin açılış konuşmasını yapan Onar Köyü Muhtarı Dursun Akar, şenliklerin 12 yıldır yapıldığını belirterek, şenliklerin köyde birlik ve beraberliği sağladığını söyledi. Arapgir Kaymakamı Engin Aksakal ise köyün sorunlarının önemli ölçüde giderildiğini ifade ederek, “Köyümüzün kanalizasyon sorunu da en yakın zamanda giderilecek. Bu konuda devlet üzerine düşen görevi yapacaktır” dedi.

“TARİHİ GÜZELLİKLERİYLE DE ÖNEMLİ BİR KÖY”

CHP Malatya Milletvekili Mevlüt Aslanoğlu da Onar köyünün tarihi güzellikleriyle de önemli bir yer olduğunu belirtti. Milletvekili Aslanoğlu, 12. Şeyh Hasan Onar Etkinlikleri’nin gurbetteki Onarlılar ile köylüler arasındaki birlik ve beraberliğin sağlanmasında önemli rol oynadığını kaydetti. Yapılan konuşmaların ardından semah gösterisi sunuldu. Etkinlikler Sanatçılar Fatma Şahin ve Ahmet Bildirici’nin verdiği konserle gece geç saatlere kadar devam etti.