OSSEMAN'IN TÜRKİYE RESİMLERİ PDF Yazdır e-Posta


Hollandalı Dick Osseman'ın Türkiye'yi tanıtmak için yaptığı, Türkçe ve İngilizce internet sitesini 40 milyon kişi ziyaret etti.

Türkiye'yi karış karış gezen psikolog Osseman'ın gençlik yıllarından beri çektiği tarihi ve turistik yerlere ait binlerce fotoğrafı koyduğu internet sitesi, bugüne kadar yaklaşık 40 milyon kez tıklandı.

59 yaşındaki Osseman, Türkiye'ye ilk kez 37 yıl önce "hippi" olarak geldi. Bir arkadaşıyla birlikte Bursa, İzmir, Malatya, Erzurum ve Erzincan'ı gezen Osseman, daha sonra Doğu Ekspresi'yle 3 gün süren bir yolculukla İstanbul'a döndü. Türkçe de öğrenen Osseman 37 yıl içinde Türkiye'nin tarihi, coğrafi, kültürel ve turistik her yerini adım adım gezip fotoğrafladı. Sadece kendisinin çektiği fotoğrafları koyduğu site çok büyük ilgi gördü.

E-mail adresine çok sayıda olumlu mesajlar aldığını belirten Osseman, "Yabancı insanlara Türkiye'de dünyada az rastlanır bir misafirperverlik ve nezaket gösteriliyor. Türk insanının ruhuna sinmiş olan bu davranış biçimi, bizim pek alışık olduğumuz bir durum değil" dedi. 
 

Dick Osseman"Ben Hollandalı bir turistim. 15 yıldır Türkiye’yi ziyaret ediyorum ve orada çektiğim birçok resmi bir internet sitesinde yayınlamak istedim ve sonuçta bu siteyi hazırladım. Daha da büyüyecek; evimde daha birçok resim var ve senede birkaç kez Türkiye’ye giderek yeni resimler çekiyorum. Galerilerdeki resimleri gruplandırdım. Burada sadece benim çektiğim, bana ait olan fotoğrafları yayınlıyorum. Siteye bunların dışında fotoğraf koymayacağımdan, kullanmam için bana farklı resimler önermenize gerek yok. Herhangi bir yeri gözden kaçırdığımı düşünüyorsanız, bana o yerin fotoğraflarının bulunduğu sitenin linkini mail atabilirsiniz. Böylece oraya gidip gitmeyeceğime karar verebilirim. Aynı zamanda, çok fazla mesaj gelmeye başladığı için onların hepsini yanıtlayamıyorum; bunun için özür dilerim. Aldığım mesajların birçoğunun tebrik mesajı olmasından çok memnunum ve tüm mesajları okumaya çalışıyorum. Yine de sadece birkaçını yanıtlayabileceğim. Anlayışınız için teşekkürler. E-mail adresim: Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir . Bazı metinler Melek Emir’in yardımıyla Türkçe’ye çevriliyor. Yine de çok fazla metin olduğundan hepsinin çevrilmesi oldukça zaman alacak. Ve Türkçe’min artık çok daha iyi olduğunu düşünmeyin. Hala bu dildeki karmaşık metinleri anlayamıyorum ve bana Türkçe yazarsanız yanıtlamayı başaramayabilirim."

Hürriyet'in makalesi
Radikal'in makalesi
Sabah makalesi

Türkiye Haritası 

(Fotoğraflarını görmek istediğiniz yeri tıklayın)

Abana, Adana, Afyon, Ahlat, Aizanoi, Akçakoca, Akdamar, Akhisar, Aksaray, Alacahöyük, Alahan Monastery - Alahan Manastırı, Alanya ve Side, Alaplı, Amasra, Amasya, Anamur, Anavarza, Anemurion, Ani, Ankara, Anıt Kabir, Ankara Anadolu Medeniyetleri Müzesi, Antakya, Antakya müze, Antalya, Aphrodisias, Artvin, Assos, Aydın, Ayvalık, Babaeski, Ballıca Mağarası, Balıkesir, Bandırma, Beçin, Belen, Bergama, Beyşehir, Bilecik, Bingöl, Birecik, Bitlis, Bodrum, Boğazkale, Bolu, Boyabat, Bursa, Çanakkale, Çayeli, Cappadocia - içinde özel galeriler kiliseler ve şehirler var , Ceyhan, Çorum, Dalyan, Datca, Demircili, Didyma, Divriği, Diyarbakır, Doğubeyazit, Edirne, Edremit, Efes, Elazığ, Eğirdir, Ereğli, Ermenek, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Euromos, Feke, Fethiye, Foça, Gaziantep, Göreme, Harput, Harran, Hasankeyf, Herakleia, Hierapolis, Iasos, Ihlara, İncirlik, İnebolu, İnegöl, İskenderun, Isparta, İstanbul camileri, İstanbul 1, İstanbul 2, İstanbul 3, İstanbul 4, İstanbul Levent, İstanbul Yedinci Tepe, İstanbul Beyoğlu and Şişli, İstanbul Pera, İstanbul Fener & Balat, İstanbul gezinti, İstanbul Üsküdar, İstanbul Boğazı, İstanbul Aya Sofia, İstanbul Kariye Müzesi, İstanbul Topkapı Saray, İstanbul Arkeoloji Müzesi, İstanbul Çinili Kösk Müzesi, İstanbul Sirkeci İstasyonu, İstanbul Asker ve Deniz Müzesi, İstanbul Dolmabahçe Saray, İstanbul Türk ve İslam Eserleri Müzesi, İzmir, İzmit, İznik, Kahramanmaraş, Karabük, Karaman, Karatepe, Kars, Ani ve Hopa ile, Kaş ve Patara, Kasaba, Kastamonu, Kayseri, Kırklareli, Kızkalesi, Knidos, Konuralp, Konya, Kozan, Kurtkulağı, Nevruz Ceyhanda, Kütahya, Labranda, Lüleburgaz, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Midyat, Milas, Miletus, Mudurnu, Muğla, Muş , Mustafapasha, Mut, Nazimiye, Nemrut Dağ, Niğde, Niksar, Nizip, Ordu, Ortahisar, Ovacık, Pamukkale, Hierapolis ve Aphrodisias ile, Perge, Priene, Rize, Safranbolu, Samsun, Seyitgazi, Şanlıurfa, Sardis / Sart, Selçuk, Sıvrıhisar, Siirt, Şile, Silifke, Sinop, Sivas, Tarsus, Taşköprü ve Kale Kapı, Tavşanlı, Tekkiraz ve Akkuş, Tercan, Termessos, Tire, Tokat, Tokmar Kalesi, Trabzon, Truva veya Troia veya Troy, Tunceli, Tumlu Castle, Turhal ve Zile, Uçhisar, Ünye, Ura, Urfa, Ürgüp, Üsküdar, Uzuncaburç, Van, Yalvaç and Antioch Pisidian, Yazılıkaya, Yenişehir, Yılankale, Yumurtalık, Zeugma, Zile ve Turhal, Zonguldak.

PROFİL

Bursa Yildirim Mosque
Bursa Yildirim Mosque

Istanbul from Selim I Mosque 2003 12 11
Istanbul

Blue Mosque from Bosporus ferry 4837
Blue Mosque