Dünya Gençlik Su Forumu


Fikirlerinizi paylaşın ve sesinizi duyurun, Dünya Gençlik Su Forumu'nda yerinizi alın!

Yıllar boyunca su sorunları insanlığın önündeki en büyük sorunlardan biri oldu. Öyle ki su sorunu BM tarafından yapılan 21. yüzyılın en önemli sorunları sıralamasında ikinci sıraya yerleşti. Bu iddiadan hareketle diyebiliriz ki gittikçe derinleşen küresel su krizi insani kalkınmanın geleceği için de bir tehdit unsuru haline gelmektedir.

İşte bu yüzden 5. Dünya Su Forumu dünyaya sadece su konusundaki uzman görüşleri ve tartışmalarından daha fazlasını vaadediyor. Amaç dünyayı İstanbul’da bir araya getirip farklı bakış açılarını anlamamızı ve çözümü hep birlikte paylaşmak.

Harekete geçmek için çok dikkate yönlü bir politika izlemeliyiz. Çünkü su sorunlarının etkili idaresi için toplumun her kesiminden insanın sorumluluk alması gerek. Bu sebeple gençlerin bu günün ortağı olduğu fikrinden hareketle bir çok genç herkes için dünyayı şekillendirmek ve ortak bir amaç için çalışmak üzere su bilinci konusunda gençlik temsilcisi olmak için yanıp tutuşmakta. Bir STK ya da öğrenci derneği üyesi olsun olmasın bir çok gencin yaratıcı fikirleri var ve fark yaratmak için hazırlar. Su konusunda güçlü bir ses çıkarabilmenin yolu gençliğin aktif katılımından geçiyor. Sizin katılımınızdan geçiyor.

İşte fırsat! Sizin de su konusuna yönelik önerileriniz, fikirleriniz, ilgili proje ya da stratejileriniz varsa, onları dünyaya anlatma fırsatını kaçırmayın. Gelin ve düşüncelerinizi dünyanın birçok yerinden uzmanlarla ve siyasetçilerle paylaşın.

Dünya Gençlik Su Forumu hakkında sorunuz, değerlendirme ya da yorumunuz varsa bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. İstanbul’da görüşmek üzere.

Kayıt olmak için buraya tıklayınız.
Taslak program için buraya tıklayınız.